Niežeby to nebolo možné, ale rýchle riešenia obvykle za veľa nestoja. Najlepšie vraj schudnete, keď prestanete jesť a o to viac budete piť vodu alebo nesladené čaje. Ten, kto to už niekedy skúsil, vie, že to vedie jedine k obrovskému hladu sprevádzanému ešte väčšou podráždenosťou a nervozitou. Ak to vydržíte dostatočne dlho, možno nakoniec schudnete, avšak nesmiete si dovoliť začať jesť. Pekná hlúposť, nemyslíte?

saláty

Ďalšia „osvedčená“ rada znie: jedzte iba nízkotučné a light výrobky. Ak ich zjete veľa, dodáte telu celkom pekné spektrum chemických látok, pretože sú to hlavne nejakým spôsobom upravované potraviny. Tuky v určitej miere potrebujeme, len si ich treba starostlivo vyberať.

A počuli ste už aj to, že treba zo stravy vylúčiť všetko pečivo a prílohy? Obávam sa, že to tiež nebude riešenie. Sacharidy, ktoré z väčšej časti tvoria pečivo a všetky prílohy, samozrejme ľudské telo potrebuje tiež. Jediné, čo môžete vyskúšať, je skúsiť zmenšiť dávky a množstvo nahradiť čerstvou zeleninou. Ide o takzvaný nízkosacharidový spôsob stravovania, ktorý na základe výskumov funguje na 45% populácie.  Podobne funguje aj diabetický spôsob stravovania, kedy sú sacharidy a tuky obmedzené na úkor bielkovín a vlákniny. Ak vás predsa len pritom bude kváriť hlad, môžete ho zahnať čerstvou zeleninou alebo sa miesto jedla skúste prebehnúť.

avokádo

V každom prípade rychlo schudnut nie je takmer nikdy v poriadku. Môže sa vám to stať po nejakých črevných alebo žalúdočných komplikáciách, ale ak sa vám to prihodí len tak, z ničoho nič, majte sa na pozore. Môže to poukazovať na nejaký nepríjemný zdravotný problém, ktorý vám zaručene pokazí radosť zo zadarmo získanej novej postavy.