Rodinné oslavy, výročia sobáša či jubileum… To všetko sú príležitosti, kde nemožno prísť s prázdnou rukou. Mnoho ľudí má s výberom darčeka problém a častokrát nevie, čo by danú osobu potešilo. Vec, ktorá poteší naozaj všetkých oslávencov môže byť práve darčekový kôš. Pozostáva z prúteného koša, v ktorom sú rôzne potraviny, alkohol, biopotraviny, sladkosti alebo iné drobnosti. Zloženie si zväčša vyskladáte sami, podľa toho, čo obľubuje váš oslávenec.

Ak chcete kúpiť darčekový kôš pre celiatika, existuje bezlepkový variant. To isté platí aj pri cukrovkároch, nakoľko  na trhu nájdete aj koše s diaproduktmi. Pokiaľ máte niekoho, kto obľubuje zdravý životný štýl a preto viete, že by ho nepotešil kôš plný sladkostí, čokolád a alkoholu, siahnite po bio darčekovom koši, ktorý sa stáva čoraz viac populárnejším.

_vyr_147P1011082

Existujú tri základné veľkosti košov; malá, stredná a veľká. Cena malého koša sa pohybuje okolo 25 eur, stredný kôš stojí približne 35 eur a veľký 55 eur. Samozrejme, cena závisí od obsahu koša, preto nájdeme koše aj za 20 eur, no aj za 220 eur. Prevažne sa dajú kúpiť v supermarkete, v  kvetinárstve, v darčekových obchodoch (Delikateso) či na objednávku, buď v predajni alebo cez internetový obchod. Výber rôznych košov nájdete aj na priloženom na našom webu. Koše sú často robené aj v nejakej jednej téme, ktorá je oslávencovi alebo oslávencom blízka. Napríklad na Valentína si páry kupujú koše „pre dvoch“, kde nájdeme víno, penu do kúpeľa, syry, čokoládu či plyšové srdiečka. Ďalším príkladom je „poľovnícky kôš“, ktorý poteší poľovníkov, vďaka jeho netradičnému obsahu; olivy, salámy, menšia fľaška tvrdého alkoholu, či rôzne syry. Medzi ženami je obľúbený aj kôš v téme čokolády, kde okrem obyčajnej čokolády nájdeme aj čokoládový likér, penu do kúpeľa či bonboniéry.darcekovy-kos-cokoladova-nalada

Darčekové koše sú skvelou možnosťou a odporúčam ich kúpiť každému z vás.