Malá Lehota je koncová obec, ktorá je obklopená krásnou prírodou. Sneh v zime tu nie je rarita, ale samozrejmosť. Hoci aj tu to už ustupuje, ale máte určite väčšiu šancu na sánkovačku ako niekde v blízkych mestách. Obec má poštu, obchod a aj základnú a materskú školu, čo sa dnes už tak veľmi nevidí. Starosta tejto obce totiž nechce dovoliť, aby sa daná škola alebo škôlka zatvorila a tým si získal veľké množstvo podporovateľov. Každoročne usporadúva veľké podujatie s názvom ZETOR 25 CUP, ktoré sa koná na lúke a pretekajú sa traktory v rôznych disciplínach. Návštevnosť je vyše 5 tisíc ľudí, ale nemusíte sa obávať je to len raz v roku, inak je to pokojná obec s menším množstvom obyvateľov.dedinka v prírode.jpg
Obec Malá Lehota zrekonštruovala budovu bývalej škôlky a spravila v nej desať nádherných bytov. Dva z nich sú už predané a ľudia v nich bývajú. No, vy máte na výber ešte stále z ďalších ôsmich bytov. Môžete si vybrať, či chcete dvojizbový, trojizbový alebo štvorizbový. Ešte stále sú všetky tieto varianty k dispozícii.
Neváhajte a bežte sa pozrieť na tieto byty.zasnežená dedina.jpg
Obec plánuje aj výstavbu nájomných bytov, ale to až potom ako sa tieto byty predajú. Totiž do nich investovali značné množstvo finančných prostriedkov a keď sa nepredajú, tak bude obec v mínuse. Za všetky byty totiž musí platiť zatiaľ ona. Takže sa nechce zadlžovať ešte viac výstavbou nových nájomných bytov.
Voľakedy bola táto obec odsúdená na zánik, no dnes sa v nej žije veľmi dobre. Priam prekvitá. Najbližšie mesto je vzdialená cca dvadsať kilometrov, no v ňom to tiež nie je s prácou ideálne, preto ľudia väčšinou dochádzajú do vzdialenejších miest. Takže, kde budete bývať, asi všade budete musieť niečo dochádzať. V dnešnej dobe to nie je žiadna rarita, hoci sa už dosť často vyskytujú aj práce na doma. V tom prípade by ste to mali ideálne.