Okrem toho, že sú robené z hliníka, ktorý zaisťuje určité výhody, ktoré už boli spomenuté, tak sa hliníkové okná môžu pochváliť veľmi dobrými tepelno izolačnými vlastnosťami, takže ušetríte značné peniaze za vykurovanie alebo klimatizáciu domu.

 

 

miestnosť, dver

 

Výhody hliníkových okien

Zvukovo izolačné vlastnosti sú tiež na veľmi dobrej úrovni a to robí z hliníkových okien skvelú voľbu, ak máte dom pri ceste alebo v nejakých hlučných lokalitách. Hliník ako materiál má tiež veľmi dlhú výdrž, takže okná budú slúžiť naozaj veľa rokov takmer bez akejkoľvek údržby. Dizajn okien je veľmi moderný a dalo by sa povedať, že nadčasový.

človek pri dome

 

S kvalitnými bezpečnostnými sklami je cena hliníkových okien omnoho vyššia, ale sú  skvelé pre ich bezpečnosť, čo je tiež veľmi dôležitá vlastnosť. Hliník je tiež veľmi dobrým materiálom vďaka svojej vynikajúcej protipožiarnej odolnosti.

 

Tienenie okien zabráni prehrievaniu interiérov

Rozpálené leto je super, pokiaľ si ho môžeme užívať pri vode. Ale potiť sa v prehriatom dome, či v byte, nie je nič príjemné. Riešením je tienenie, ktoré dokáže odraziť horúce slnečné lúče a zabráni ich prenikaniu do interiéru.

  • Vonkajšie tienenie okien 
  • Vnútorné tienenie okien 

Najlepši je, ak v horúcich letných dňoch priame slnečné žiarenie ani nedopadne na okenné sklo. Akonáhle totiž priame slnečné lúče prechádzajú izolačným trojsklom okna, dochádza k vyhrievaniu interiéru, resp. k solárnym ziskom. Práve preto vás vnútorné tienenie dostatočne neochráni od prehrievania.

Zmysel vnútorného tienenia je najmä v ochrane pred ostrým svetlom alebo pohľadmi z ulice. Je tiež estetickým prvkom, o čom svedčí obrovské množstvo možností a farebných variácií.

Ak chcete naozaj predchádzať prehrievaniu interiéru a šetriť náklady na klimatizáciu, poobzerajte sa po vhodnom vonkajšom tienení. Možností je veľa a ideálne je riešiť správne tienenie súbežne s rozhodovaním o nových oknách a veľkých preskleniach posuvných dverí. Veď výber tienenia má vplyv aj na prípravu stavebného otvoru.

Vonkajšie tienenie okien

Vertikálne vonkajšie žalúzie

Medzi najpraktickejšie a najobľúbenejšie prvky vonkajšej tieniacej techniky patria vonkajšie žalúzie. Naklápaním lamiel môžete plynule regulovať intenzitu prenikajúceho svetla. Vonkajšie žalúzie zastavia a odrazia slnečné lúče ešte pred izolačným sklom, takže veľmi efektívne bránia prehrievaniu interiérov.